تماس اینترنتی

این سامانه امکانی را فراهم می نماید تا مشتریان شما بتوانند از طریق وب سایت شما و ارتباط اینترنتی رایگان، از سراسر دنیا با شما تماس بگیرند.این قابلیت جز آخرین تکنولوژی های سامانه های مخابراتی ویپ می باشد.

با توجه به محدودیت های جدید مخابرات برای واگذاری خطوط تلفنی سیپ ترانک و همچنین نیاز به سخت افزار درصورت استفاده از خطوط تلفن آنالوگ ، این ماژول می تواند راه حل مناسبی برای مراکز کسب و کاری باشد که دارای وب سایت اینترنتی هستند. مشتریان می توانند با مراجعه به وب سایت و با یک کلیک با شما تماس حاصل نمایند. همچنین با توجه به عدم وجود محدودیت مکانی ، تمامی مشتریان از سراسر دنیا می توانند از این طریق بدون نیاز به نصب سخت افزار جداگانه در سایر کشورها ، با شما در تماس باشند و از خدمات شما استفاده نمایند. 

 

تماس اینترنتی

برای برخی از مراکز کسب و کار که مرکز تماس Callcenter دارند و یا خدمات مشاوره و پشتیبانی ارائه می دهند، یا تمایل دارند با مشتریان خود  بصورت تصویری گفتگو کنند نیز راهکار مناسبی است. با توجه به اینکه تماس از طریق مرورگر (Browser) انجام می شود ، مشتری نیاز به نصب هیچگونه نرم افزار اضافی ندارد.

  • نحوه کارکرد تماس اینترنتی چگونه است ؟

شرکت تیبا سامانه امکان استفاده از این تکنولوژی را بر روی مرکز تماس سامان فراهم نموده است و هم اکنون در وب سایت شرکت راه اندازی شده است. جهت اطلاع از نحوه کارکرد آن و تماس با شرکت تیبا سامانه، لطفا به آدرس اینترنتی www.tibasamaneh.com مراجعه نمایید و از بخش بالای صفحه “تماس اینترنتی رایگان” را انتخاب کنید. درصورتی که با کامپیوتر تماس می گیرید لازم است جهت مکالمه میکروفون داشته باشید ولی درصورت تماس با لپ تاپ ، تبلت و یا موبایل با توجه به اینکه این دستگاه ها ، خود میکروفون و اسپیکر دارند ، نیاز به دستگاه اضافی نخواهید داشت.

  • چگونه در وب سایت شرکت قرار می گیرد ؟

جهت ساده سازی و تسهیل در نصب و راه اندازی ، ماژولی که در وب سایت قرار می گیرد کاملا بر پایه  HTML Javascript پیاده سازی شده است . جهت اضافه شدن در وب سایت شما، فقط چند فایل کپی شده و عبارتی شامل کلید “تماس اینترنتی” در محلی از وب سایت قرار می گیرد. بنابراین وب سایت شما با هر زبان برنامه نویسی  و با هر Platform پیاده سازی شده باشد، امکان استفاده از این ماژول وجود دارد.

  • نیازمندیهای اجرای طرح چیست ؟

جهت راه اندازی سامانه تماس اینترنتی ، اولویت اول استفاده از سرور مجزا (غیر از مرکز تماس) برای این سامانه است. با توجه به اینکه سامانه به تمام تماسهای ورودی ، بدون محدودیت IP Address در محیط اینترنت پاسخ می دهد ، لازم است قبل از ارسال تماس به مرکز تماس اصلی ، موارد امنیتی بررسی و سپس درصورت لزوم تماس به سرور اصلی انتقال داده شود. البته درصورت نبودن امکان اختصاص سرور مجزا ، روی سرور اصلی نیز با پذیرش برخی ریسک ها قابل انجام است.

جهت دسترسی به سرور تماس اینترنتی در محیط اینترنت ، Static IP Address مورد نیاز است . مورد دیگر اختصاص DNS و خرید SSL برای IP Address استاتیک است که به سرور تماس اینترنتی باید اختصاص داده شود.